Zodpovědné hraní

Jak je známo, online sázení a hazardní hry, dostupné například v online kasínech a poker hrernách, můžou být vysoce návykové. Online bookmakeři své služby nabízejí primárně né proto, aby dostali hráče do úzkých, ale aby jim poskytli zábavu. Nicméně hranice mezi zábavou a závislostí bývá velice tenká.

Každé seriózní kasíno anebo sázková kancelář dodržuje základní etický kodex, který jde ruku v ruce s licenčními podmínkami, a upozorňuje hráče na to, že pokud začnou mít pocit, že se jim hraní vymyká z rukou, že začínají ztrácet kontrolu nad svými sázkamí, že prohrávají více, než by si mohli dovolit, že by měli vyhledat pomoc.

První pomocí je nechat si nastavit limity a omezení na svůj hráčský účet – například si nastavíte, že denně chcete vložit maximálně 10 euro. Anebo si můžete nechat uzavřít účet, buďto na nějakou dobu, třeba na dva měsíce, anebo natrvalo. Pro toto řešení doporučujeme napsat na emailovou podporu vašeho bookmakera anebo kasína, kde sázíte. Toto sebeomezení vyzkoušeli někteří naši redaktoři u sázkové kanceláře 20bet a také Ivibet a můžeme potvrdit, že k nastavení limitů pro vklad došlo okamžitě.

Další z možnosti je kontkatovat některé centrum pro pomoc lidem ze závislostí na hazardních hrách. Odkazy na nejznámější globální centra, které tyto služby poskytují, kde vás nasměrují na odpovídající komunitu ve vašem okolí, naleznete ve footeru našeho webu.

Pamatujte, že hraní a sázení v online kasínech a sázkových kancelářích by mělo být zdrojem zábavy, né deprese a dalších psychických a osobních problémů. Proto apelujeme, aby jste hráli zodpovědně, a pokud budete mít pocit, že nemáte kontrolu nad svou hrou, nebojte se problém řešit dle instrukcí výše.